Mills është lojtari më i ri i Dritës

Futboll

Mills është lojtari më i ri i Dritës

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 15:26
Mills

Drita e Gjilanit vazhdon me përforcime për edicionin e ri të elitës së futbollit të Kosovës.

Skuadra nga Gjilani përforcohet me futbollistin Ekow Mills.

"Ekow Mills është lojtari më i ri i klubit tonë FC DRITA, pasi tashmë ka nënshkruar kontratë katër vjeçare dhe do të jetë me ne deri më 30.06.2026.

Ekow Mills luan në rolin e qendërmbrojtësit dhe është 19-vjeçar i lindur në Gana, ndërsa vjen tek ne pas një përvoje në vjeçare në Spanjë. 

Formimin e tij si futbollist e ka bërë në vendlindje në Accra të FC Storm Academy.

Ekow do të jetë i gatshëm për ndeshjet e Evropës dhe FC DRITA i dëshiron mirëseardhje dhe suksese në fanellën e DRITËS”, njofton SC Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat