Bytyçi firmos me Prishtinën

Futboll

Bytyçi firmos me Prishtinën

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 16:47
Bytyçi firmos me Prishtinën

FC Prishtina dhe futbollisti Ramiz Bytyçi kanë arritur marrëveshje dhe nënshkruar kontratë për tre vjetët e ardhshëm. 

Bytyçi vjen nga skuadra e Ballkanit, ekip me të cilin është zhvilluar si lojtar, teksa për 13 vjet që nga grup-moshat e reja ka qenë pjesë e ekipit “portokalli”.

Mbrojtësi i djathtë është njohje e vjetër e trajnerit të ri të Prishtinës, Ismet Munishi, i cili e afirmoi Bytyçin në futbollin kosovar te skuadra e parë e Ballkanit. 

23-vjeçari me Ballkanin edicionin e kaluar e fitoi titullin kampion. 

Ai në të kaluarën ka qenë pjesë e reprezentacionit të Kosovës U-19 dhe U-21. 

Ramizi pas prezantimit te Prishtina e ka dhënë një̈ prononcim për faqen zyrtare të klubit tonë. 

“Të gjithë e dinë se Prishtina është klub i madh dhe pas bisedës me trajnerin Ismet Munishi vendosa t'i bashkohem ekipit. Jam shumë i lumtur me këtë fakt. 

Synimet personale janë që të kem paraqitje sa më të mira me ekipin dhe t'i arrijmë objektivat që i ka klubi”, tha Bytyçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat