Depay publikoi dy mesazhe të çuditshme

Futboll

Depay publikoi dy mesazhe të çuditshme

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 17:52
Depay publikoi dy mesazhe të çuditshme

Sipas thashethemeve, Barcelona është gati të shesë Memphis Depay për vetëm 20 milionë euro.

Mes këtyre bisedave, holandezi postoi disa mesazhe në Twitter, njëra prej të cilave ishte veçanërisht e fshehtë.

“Unë shoh disa taktika që luhen rreth meje si futbollist. Gjithçka është mirë, Zoti e pëlqen tek unë prandaj jam i dashuruar. Gjatë gjithë jetës sime nuk kam qenë mjaftueshëm e mirë, nuk kam pasur një pamje standarde dhe nuk jam sjellë si duhet. Kështu ndodh kur jeton i lirë. Ky sezon premton të jetë i frikshëm”.

Fansave iu duk jashtëzakonisht qesharake kjo filozofi e Depay. Disa tifozë, përkundrazi, u zemëruan. Këtu janë disa komente:

“Ti je shumë i madh për Barçën… Lëre këtë klub të vogël”.

“Ndoshta Koeman ka garantuar për të, por ai thjesht nuk përshtatet në planin e lojës së Xavi? Definitivisht nuk përshtatet. Memphis është i paqëndrueshëm, nuk mund të bëhet shtylla kryesore e sulmit të Barçës, shitja është e dobishme për të dyja palët”, tha një prej tifozëve.

Në të njëjtën kohë, shumë tifozë mbështetën Memphisin dhe thanë se duan ta shohin lojtarin te Barça në të ardhmen.

Është e vështirë të thuhet nëse Memphis do të luajë në Camp Nou sezonin e ardhshëm. Raportohet se Xavi do të dëshironte ta mbante sulmuesin në ekip, por klubi dëshiron të arkëtojë nga shitja e tij..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat