Florenzi transferohet në mënyrë të përhershme te Milani

Futboll

Florenzi transferohet në mënyrë të përhershme te Milani

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 22:33
Alessandro Florenzi

Alessandro Florenzi është transferuar në mënyrë permanente te Milani. 

Njoftimin e bëri të ditur vetë klubi, përmes një shkrimi në rrjetet sociale.

Lojtari luajti si i huazuar këtë sezon në “San Siro” dhe performancat e tij bindën tej mase te drejtuesit.

Italiani nënshkroi kontratë trivjeçare që e mban atë në skuadër deri në vitin 2025.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat