Vidal është një nga emrat më intrigues

Futboll

Vidal është një nga emrat më intrigues

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:14
Vidal

Arturo Vidal është një nga emrat më intrigues të kësaj merkatoje edhe për shkak të situatës së tij të veçantë, ashtu si Aleksis Sançez.

Kilianët kanë edhe një vit kontratë me Interin, por kanë një klauzolë që i lejon ta ndërpresin qysh këtë verë atë, një lëvizje kjo që u leverdis të dyja palëve.

Interi kërkon t’i heqë qafe dy më të pagurit e skuadrës dhe është gati t’u pauajë të dyve nga 4 milionë euro, shifra që u pëlqejnë lojtarëve të cilët mund të negociojnë më vonë lehtësisht për një klub të ri.

Pranë një të ardhmeje të re është Arturo Vidal që ka marrë një propozim nga Boka Zhuniors për një kontratë që shkon deri në dhjetor të 2025.

3 vite e gjysmë me argjentinasit kanë marrë miratimin e 34-vjeçarit që tani pritet të gjejë edhe akordin ekonomik me klubin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat