Beloti - lojtari i ri i Monacos?

Futboll

Beloti - lojtari i ri i Monacos?

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:54
Beloti - lojtari i ri i Monacos?

Andrea Beloti mund të jetë lojtari i ri i Monacos.

Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoWeb”, kampioni i Europës me Italinë është duke diskutuar detajet e fundit me klubin francez nga ku thuhet se mund të zbarkojë në Principatë midis mbrëmjes së sotme dhe ditës së nesërme.

28-vjeçari la Torinon pas 7 sezonesh ku koleksionoi 251 paraqitje në total në të gjitha kompeticionet.

Në sezonin që përfundoi Andrea Beloti u aktivizua gjithsej në Serinë A në 22 ndeshje ku realizoi 8 gola dhe dhuroi dhe 1 asist.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat