Chelsea përparon në lidhje me Sterlingun

Futboll

Chelsea përparon në lidhje me Sterlingun

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 14:57
Sterling

Chelsea duket se është i qartë për transferimin e Raheem Sterling nga Manchester City.

Pas shtatë vitesh si lojtar i Manchester City, Sterling duket se është duke kërkuar një aventurë të re dhe Chelsea ndodhet aty për të.

City gjithashtu duket i vendosur për të lejuar anësorin anglez të largohet.

Sterling ka luajtur 337 ndeshje me Manchester City, ku ka realizuar 131 gola  dhe ka asistuar 94 herë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat