Tri klubet e mëdha evropiane në garë për Dembelen

Futboll

Tri klubet e mëdha evropiane në garë për Dembelen

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 15:28
Dembele

E ardhmja e Ousmane Dembeles është ende e paqartë.

Sulmuesi francez është lojtar i lirë, pasi atij i skadoi kontrata zyrtarisht me Barcelonën më 30 qershor.

Derisa spekulohet ende se Dembele mund të rinovojë kontratën me Barçën, për të interesim kanë shprehur disa nga klubet e mëdha evropiane.

“Marca” ka raportuar se Chelsea, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germaini po bëjnë presion për të nënshkruar me francezin.

Sipas gazetës spanjolle, Chelsea është klubi që po e kërkon më shumë Dembelen, pasi trajneri i londinezëve, Thomas Tuchel, ka punuar me lojtarin te Borussia Dortmundi.

Në anën tjetër, 25-vjeçari thuhet se dëshiron që e ardhmja e tij të zgjidhet më shpejt.

Nuk përjashtohet mundësia që Dembele të mbetet në “Camp Nou”, por problemet financiare të Barcelonës mund ta “detyrojnë” atë të largohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat