Vera shokon opinionin, tregon se u përdhunua nga një zyrtar dhe dy punonjës të futbollit!

Futboll

Vera shokon opinionin, tregon se u përdhunua nga një zyrtar dhe dy punonjës të futbollit!

Nga: Kemajl Goca Më: 2 korrik 2022 Në ora: 16:04
Vera

Pas më shumë se tre dekadash, futbollistja legjendare Vera Pauw (59 vjeç) tronditi publikun me ngjarjet nga e kaluara.
Deklarata e saj ka bërë bujë!

“Kam mbajtur një sekret nga bota për 35 vjet. Nga familja ime, shokët e skuadrës, lojtaret, kolegët dhe tani mund ta pranoj nga vetja.

E mbaja sekret abuzimin.

E lejova kujtimet të ndikojnë në jetën time, të kontrolloj dhe dominoni ndjenjat e mia, që më mbush me dhimbje dhe ankth çdo ditë. Shumë më shohin si një menaxhere të ashpër, një grua që ngjitet në majë në botën e meshkujve.

Kjo nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Kjo jam unë, shpresoj mund të vazhdoj të jetoj e sigurtë”, ka shkruar ajo.

“Federata e Futbollit të Holandës është shumë e tronditur nga përvojat nga e kaluara që Vera na tregoi.

Ne pranojmë gabimet që janë identifikuar, kjo nuk duhet të kishte ndodhur. Vera nuk mund të kishte siguri në vendin e punës”, thuhet në një deklaratë të federatës.

Sipas fjalëve të futbollistes legjendar holandeze, ajo është përdhunuar nga një zyrtar i njohur futbolli, dhe më pas sulmi është përsëritur nga dy punonjës të tjerë të Federatës. Gjithçka ka ndodhur më shumë se tre dekada më parë, në të njëzetat e saj, kur ajo ishte një lojtare aktive.

Vera Pauw luajti për kombëtaren holandeze nga viti 1984 deri në vitin 1998 dhe menjëherë pas pensionimit filloi karrierën e saj si trajnere. Deri më tani ka punuar si trajnere për Skocinë, Holandën, Rusinë dhe Afrikën e Jugut, ka drejtuar Houston në SHBA dhe aktualisht është kryetare e kombëtares së Irlandës së Veriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat