Arsenali gjen akordin me mesfushorin e “Dhelprave”

Futboll

Arsenali gjen akordin me mesfushorin e “Dhelprave”

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 16:52
Arsenali gjen akordin me mesfushorin e “Dhelprave”

Pasi siguroi Gabriel Jesus nga Manchester City, Arsenali është afër mbylljes së një tjetër përforcimi. I preferuari i trajnerit Mikel Arteta për mesfushën është Youri Tielemans.

25-vjeçari belg ka edhe një vit kontratë me Leicester City.

Në mungesë të rinovimit, “Dhelprat” janë të detyruar ta shesin, teksa e vlerësojnë 25 milionë paund kartonin e qendërmesfushorit.

Drejtuesit e Arsenalit kanë arritur marrëveshjen me agjentin e lojtarit, i cili ka pranuar të transferohet tek ekipi londinez, që sezonin e ardhshëm shpreson të sigurojë një vend mes katër më të mirëve në Premier League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat