Ronaldo takohet me drejtuesit e Manchester Utd

Futboll

Ronaldo takohet me drejtuesit e Manchester Utd

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 18:17
Ronaldo

Ronaldo takohet me drejtuesit e Manchester Utd!

E ardhmja e Cristiano Ronaldo te Manchester Utd bëhet gjithmonë edhe më e pasigurt ku raportimeve për një largim të mundshëm i shtohet edhe një lajm i bujshëm në të cilin thuhet se portugezi i ka kërkuar drejtuesve të klubit shitjen.

Sipas të përditshmes britanike “The Times”, 37-vjeçari i ka komunikuar drejtuesve të “Djajve të Kuq” dëshirën për t’u larguar dhe i ka ftuar ata të pranojnë ofertat në drejtim të tij për një shitje të mundshme nëse shifrat e ofruara do të përmbushin ambiciet e tyre.

Kjo dëshirë e Ronaldos për t’u larguar vjen pas një sezoni zhgënjyes i cili u mbyll me Junajtid që nuk arriti të siguronte pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve për sezonin e ardhshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat