Ndërroi numrin e fanellës, ylli i Liverpoolit e zbulon arsyen

Futboll

Ndërroi numrin e fanellës, ylli i Liverpoolit e zbulon arsyen

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 18:39
Harvey Elliott

Yllit të Liverpoolit, Harvey Elliott, i është dorëzuar një numër i ri i fanellës përpara sezonit të ardhshëm 2022/23.

Gjiganti anglez, Liverpool ka njoftuar se mesfushori Harvey Elliott do të veshë fanellën me numrin 19 përgjatë sezonit të ardhshëm.

Elliott, i cili u transferua në “Anfield” nga skuadra e Fulham në vitin 2019, kishte bartur më parë fanellën me numrin 67.

Megjithatë, klubi tani ka njoftuar se numri 19, i cili ishte veshur zyrtarisht nga Sadio Mane, do të bëhet numri i ri i 19-vjeçarit.

Më pas, Elliot zbuloi edhe arsyen që qëndron prapa këtij ndërrimi numrash.

“Natyrisht që numri u bë i lirë, disa lojtarë të mëdhenj e kanë veshur atë në të kaluarën, si Sadio dhe lista vazhdon. Numër i mrekullueshëm. Mendoj se ishte një mundësi e mirë dhe për mua personalisht është një numër i mrekullueshëm”, tha Elliot.

“Mbaj mend që kur isha fëmijë, kisha një fanellë të Sadios me numrin 19. Kështu që të mund ta veshësh pas tij, është një kënaqësi e madhe. Në fund të ditës, një numër është vetëm një numër, por është mirë të kesh një numër më të ulët. Mendoj se është një mundësi e shkëlqyer për të shkuar në një sezon tjetër”, shtoi më tej ylli anglez.

Elliott pati një fillim të shkëlqyer në sezonin e tij të parë të plotë me skuadrën e Jurgen Klopp sezonin e kaluar, pasi bëri përshtypje gjatë një huazimi te Blackburn Rovers, por humbi një pjesë të madhe të edicionit të “Të Kuqve” pasi pësoi një dëmtim afatgjatë në kyçin e këmbës kundër Leeds United, shtatorin e kaluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat