Maradona Junior i shkruan Dybalas

Futboll

Maradona Junior i shkruan Dybalas

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:13
Dybala

Paulo Dybala, të gjithë e duan dhe askush nuk firmos me të. La Joya nuk e ka gjetur ende skuadrën e saj të radhës: Interi paraprihet, Milani mendon për të, Bianconerët nuk e duan kthimin e tij, dhe  intriga me Monzën. Diego Maradona Junior ka menduar të rrisë listën e sugjerimeve, duke shtuar edhe atë të Napolit.

Sigurisht që nuk mund të përkufizohet as si një “thashethem tregu”, por djali i Diez dhe Cristiana Sinagra shkroi në postimin privat të Dybala-s në Instagram, duke e nxitur me këto fjalë:

“Eja në Napoli, këtu do të të duan si një mbret”. Më pas bën shaka dhe shton: “ E shkrova kur dyshoja”, me tre emoticone të qeshur.

Është e qartë se si, si një talent sulmues argjentinas, ajo që ishte shtëpia e Maradonës mund të ketë një vlerë të veçantë për Dybalan, i cili, megjithatë, mbetet i varur nga hipoteza e veshjes së fanellës së Nerazzurrëve, me referencën e Beppe Marotta, pothuajse mentori i tij, që nga koha e Juventusit. Megjithatë, sa më shumë kalon koha, aq më shumë qarkullojnë thashethemet..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat