Gonçalves, përforcimi i radhës i Shkëndijës!

Futboll

Gonçalves, përforcimi i radhës i Shkëndijës!

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:23
Gonçalves

KF Shkëndija njofton se ka angazhuar përforcimin e radhës në repartin ofensiv. Bëhet fjalë për brazilianin 26 vjeçar Vagner Gonçalves, i cili ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me klubin tonë.

Vagner Gonçalves së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së Dnipros nga Ukraina, ndërsa prej muajit mars deri në muajin qershor të këtij viti në formë huazimi ka luajtur për ekipin e Dila Gori nga Gjeorgjia.

“Jam i emocionuar që gjendem në Tetovë dhe që do të luaj për Shkëndijën. Ashtu siç e kam dëgjuar, Shkëndija ka krijuar një skuadër mjaft kualitative dhe mua më vjen mirë që do të jem pjesë e kësaj skuadre. Shkëndija ka shumë lojtarë cilësorë dhe luan futboll të shpejtë, dhe mendoj se pikërisht kjo është që mua më shumë më përgjigjet si pjesë e repartit sulmues.

Jam lojtar që gjithmonë e jep maksimumin nga vetja dhe besoj se me ndihmën e bashkëlojtarëve do të arrijmë suksese me të cilat edhe tifozët do të jenë të kënaqur”, deklaroi Vagner Gonçalves.

Vagner Gonçalves-it i urojmë shumë fat dhe suksese në fanellën e Shkëndijës!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat