AC Milan - në garë për sulmuesin e Realit

Futboll

AC Milan - në garë për sulmuesin e Realit

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 13:46
Marco Asensio

AC Milan është futur seriozisht në garë për sulmuesin e Real Madridit, Marco Asension.

Asensio dhe madrilenët duket së kanë vendosur t’i ndajnë rrugët. Mediet italiane të dielën raportojnë së ‘Rossonerët’ janë hedhur në sulm për Asension.

Spanjolli dëshiron të gjejë një skuadër ku mund të jetë titullar në mënyrë që të sigurojë një vend në Kombëtaren e Spanjës për Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Asensio është duke u monitoruar edhe nga disa klube tjera evropiane, por ‘San Siro’ duket së është preferenca e spanjollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat