Bylisi njofton largimin e dy brazilianëve

Futboll

Bylisi njofton largimin e dy brazilianëve

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 14:57
Bylisi njofton largimin e dy brazilianëve

Klubi i Bylisit ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me dy lojtarë brazilanë.

Në një postim në rrjetet sociale klubi i Bylisit shkruan se i kushtëzuar nga numri i të huajve ka ndërprerë bashkëpunimin me Biringuetan dhe Ananias.

Ndër të tjera ballshiotët falenderojnë dy lojtarët për kontributin e dhënë në titullin kampion të Kategorisë së Parë.

“Çdo fillim e ka një fund…, e rëndësishme është që ndahemi si kampionë!

Tashmë është koha që të përshëndetemi me dy nga kampionët e sezonit të shkuar, në fushë dhe jashtë saj.

Klubi ynë ka gjetur marrëveshjen dhe me mirëkuptim përfundon këtu bashkëpunimin me dy lojtarët brazilianë, mesfushorët Biringueta dhe Ananias, të cilët i falënderojmë për kontributin maksimal, duke qenë korrekt dhe shumë profesionist në fushë, në realizimin e sukeseve të klubit tonë, por edhe jashtë saj, si dy personazhe shumë të dashur në qytetin tonë!

Të kushtëzuar nga numri i të huajve, erdhi ndërprerja e bashkëpunimit me dy brazilianët, por nisur nga fakti se kemi ende gjashtë lojtarë të huaj si: Samba, Loran, Aboubakar, Fall, Antoni dhe Barboza. Nisur edhe nga fakti se presim edhe 3-4 lojtarë të huaj, do të ketë sërish huazim të 1-2 lojtarëve të sipërpërmendur,- shkruan Bylisi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat