Juventus nuk heq dorë nga Zaniolo

Futboll

Juventus nuk heq dorë nga Zaniolo

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 15:55
Zaniolo

Në fund të kontratës në qershor 2024, Nicolo Zaniolo mund të largohet nga Roma më shpejt se sa pritej.

Sipas Corriere dello Sport, mesfushori italian u transferua nga Juventusi, i cili dëshiron të rindërtohet me lojtarë të rinj vendas. Nga ana e tij, klubi romak nuk do të ishte kundër idesë për të hequr dorë nga lojtari 23-vjeçar, por jo me çdo çmim.

Në të vërtetë, Roma nuk do të kërkonin më pak se 50 milionë euro në para të gatshme për të shitur lojtarin e stërvitur në Genoa.

CdS na informon gjithashtu se Luis Campos, këshilltari i ri futbollistik i PSG-së, do të kishte ardhur gjithashtu në lajme për të hetuar modalitetet e një transferimi të ardhshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat