Memushaj dërgon mesfushorin e Shqipërisë te Fiorentina

Futboll

Memushaj dërgon mesfushorin e Shqipërisë te Fiorentina

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 17:11
Memushaj

Ledian Memushaj e ka mbyllur me karrierën e luajtur si futbollist, ndërsa tani ka marrë postin e trajnerit të moshave në Itali.

Në një intervistë të fundit për mediat italiane, ish-mesfushori i Shqipërisë i sygjeron Nedim Bajramit që të kalojë te Fiorentina pasi do të përshtatej më së miri me stilin e lojës që aplikon trajneri Italiano.

“Për mua, Bajrami do të ishte shumë mirë në stilin e Italianos. Për vetë mënyrën sesi luan Fiorentina, duhet të kesh lojtarë që dinë ta mbajnë topin dhe çfarë të bëjnë me të.

Bajrami mund të luajë në disa pozicione, futbolli ka ndryshuar, lojtarët duhet të dinë të bëjnë gjithçka”, tha Memushaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat