Detajet e marrëveshjes së Galtierit me PSG-në

Futboll

Detajet e marrëveshjes së Galtierit me PSG-në

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 18:59
Galtieri

Kristof Gaitler shumë shpejt pritet të zyrtarizohet si trajner i ri i PSG-së. Emri i tij është përfolur shumë javët e fundit, ndërsa java e ardhëshme duket se do të jetë përfundimtare për zyrtarizimin e tij te PSG..

Gazeta franceze L’Equipe, ka raportuar se Galtier do të zyrtarizohet në fillim të javës së re, dhe do të henën mund ta mbaj seancën e parë stërvitore me ekipin pasi disa lojtarë kthehen nga parasezona. Galtier pritet të nënshkruaj kontratë dy vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit me skuadrën e PSG-së.

Prezantimi zyrtar dhe konferenca prezantuese për shtyp e 55-vjeçarit pritet të bëhet të martën ose të mërkurën.

Galiter fitoi kampionatin francez me skuadrën e Lille në sezonin 2020/2021, ndërsa në sezonin e fundit ishte trajner i skuadrës së Nicës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat