Jorginho i ofrohet gjigantit italian

Futboll

Jorginho i ofrohet gjigantit italian

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 19:09
Jorginho i ofrohet gjigantit italian

Futbollisti i Chelseas, Jorginho dëshiron të rikthehet në Serie A.

“Calciomercato” raporton se Jorginho i është ofruar gjigantit italian, Juventus.

Jorginho është pjesë e Chelseas nga viti 2018, dhe është një nga lojtarët kryesor tek ‘Blutë’ e Londrës.

Megjithatë, siç raportohet, italiani dëshiron të rikthehet në Itali, ku preferenca e tij thuhet së është ‘Zonja e Vjetër’.

Sipas Transfermarkt vlera e tij kap shifrën 40 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat