Zanetti: Admiroj Paolo Maldinin

Futboll

Zanetti: Admiroj Paolo Maldinin

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 19:15
Zanetti: Admiroj Paolo Maldinin

Drejtuesi i programit “Inter Careers” i transmetuar në kanalin online Nerazzurri, Javier Zanetti ka folur për Paolo Maldinin, kundërshtarin e tij historik në derbit milanez: “Unë e kam admiruar gjithmonë, me të ka gjithmonë një marrëdhënie të shkëlqyer brenda dhe jashtë fushe.

A eshte njeri i vertete, shume i respektuar.Ne kemi bere shume derbi dhe ai mbrojti fanellen dhe historine e klubit si une, por kjo miqesi e madhe mbetet gjithmone edhe jashte fushes se blerte.

Kundershtari me i madh? Kam luajtur kunder kampioneve te medhenj,me vjen ne mendje njerezisht Roberto Baggio: Ka një marrëdhënie të shkëlqyer edhe me të, ne krijuam një miqësi të madhe kur ai mbërriti.

Si kundërshtar nuk ishte kurrë e lehtë të përballesh me të. Më pas mendoj për Zidane, Ryan Giggs, Lionel Messi me të cilët u përballa në Champions League në një lojë nga aksione shumë të mëdha.

Por përtej asaj që ata japin në fushë, ata janë të gjithë njerëz të mëdhenj”, u shpreh legjenda e futbollit dhe Interit, qe sot mban postin e zevendes presidentit te klubi zikalter dhe qe gjithashtu eshte heroi i Tripletes se famshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat