Ballkani prezanton fanellat e reja

Futboll

Ballkani prezanton fanellat e reja

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 19:57
Ballkani prezanton fanellat e reja

FC Ballkani ka prezantuar fanellat e reja për edicionin 2022/23.

Si gjithmonë, fanellat e reja vendase dominohen nga ngjyra portokalli, me disa nuanca të zeza.

Kujtojmë se Ballkani në edicionin e fundit u shpall kampion i Kosovës për herë të parë në histori të klubit.

Skuadra nga Suhareka këtë vit për herë të parë do të marrë pjesë edhe në kualifikimet e Ligës së Kampionëve.

Të udhëhequrit e Ilir Dajës do të përballen me skuadrën nga Lituania, Zalgiris, në raundin e parë kualifikues.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave do të zhvillohet më 5 korrik, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat