Humbje që dhemb, Xherdan Shaqiri zëvendësohet

Futboll

Humbje që dhemb, Xherdan Shaqiri zëvendësohet

Nga: Kemajl Goca Më: 4 korrik 2022 Në ora: 12:53
Xherdan Shaqiri

Chicago Fire pësoi humbje në udhëtim, humbje që dhemb shumë për faktin se po e përkeqëson gjithnjë më e shumë bilancin.   

Reprezentuesi i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, u paraqit titullar për Chicagon dhe është zëvendësuar në minutën e 61-të. 

Chicago pësoi humbje me rezultat 2:1 nga San Jose Quakes.

Futbollisti nga Kosova, Shaqiri, u zëvendësua nga 19-vjeçarit Brian Gutierrez, një junior i Chicago Fire. 

Në Konferencën Lindore të Major League Soccer, Chicago është e 13-ta nga 14 ekipe (17 pikë nga 18 ndeshje), tetë pikë larg vendeve të play-off-it. (SDA).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat