Barcelona zyrtarizon transferimin e Andreas Christensen

Futboll

Barcelona zyrtarizon transferimin e Andreas Christensen

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 17:43
Andreas Christensen

FC Barcelona ka njoftuar zyrtarisht për marrëveshjen e arritur me Andreas Christensen.

Mbrojtësi danez me katalunasit ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.

Klubi i Barcelonës gjithashtu bëri të ditur se Christensenit i është vendosur klauzola e lirimit prej 500 milionë eurove.

26-vjeçari në “Camp Nou” ka kaluar si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Chelsean i skadoi më 30 qershor.

Andreas Christensen te Barcelona do të prezantohet më 7 korrik. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat