Roma e merr vendimin përfundimtar për mbrojtësin shqiptar!?

Futboll

Roma e merr vendimin përfundimtar për mbrojtësin shqiptar!?

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 00:20
Marash Kumbulla

AS Roma nuk e dëshiron largimin e Marash Kumbullës. Lojtari pritet të mbetet në “Olimpico”, pavarësisht se nuk po ka minuta nën urdhrat e Jose Mourinhos.

“Corriere dello Sport” ka raportuar se krerët e klubit nga kryeqyteti italian nuk duan që ta shesin mbrojtësin shqiptar.

Romakët nuk duan që Kumbulla të largohet së paku jo në afatin kalimtar të kësaj vere.

22-vjeçari vazhdon të jetë i lidhur me një transferim te Torino, por kjo tani duket larg për të ndodhur.

Roma thuhet se e ka njoftuar edhe Torinon për vendimin lidhur me të ardhmen e ish-mbrojtësit të Hellas Veronas.

Marash Kumbulla ka kontratë të vlefshme me Romën deri më 30 qershor 2025. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat