Militao pranë rinovimit me Real Madrid

Futboll

Militao pranë rinovimit me Real Madrid

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:57
Militao pranë rinovimit me Real Madrid

Vazhdojnë rinovimet e kontratave të lojtarëve me Real Madrid.

Fillimisht ishte Modric, pastaj Vinicius Jr, më vonë Rodrygo dhe tani i fundit është Eder Militao.

Qendërmbrojtësi dhe drejtuesit e Real Madrid kanë rënë dakord për të përmirësuar dhe zgjatur marrëveshjen e tyre deri në vitin 2028.

Siç ka ndodhur me rinovimet e mëparshme, klauzola e lojtarit do të vendoset në 1 bilion euro.

Performanca e tij ka qenë mbresëlënëse dhe kështu klubi spanjoll dëshiron ta blindojë mbrojtësin brazilian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat