Mbrojtësi i Barcelonës huazohet te skuadra e Tottenhamit!

Futboll

Mbrojtësi i Barcelonës huazohet te skuadra e Tottenhamit!

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:47
Clement Lenglet

Clement Lenglet është lojtari më i ri i Tottenhamit.

Gjithçka tashmë është konfirmuar, teksa futbollisti francez do të largohet nga Barcelona për të nisur një aventurë të re në Angli.

Lenglet do të transferohet në formë huazimi, me opsionin e blerjes. Antonio Conte do të ketë një opsion më shumë në dispozicion. Shumë shpejt lojtari do të udhëtojë në Londër për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas do të firmosë kontratën.

27-vjeçari nuk kishte një eksperiencë të mirë në Barcelonë, teksa nuk mundi që të përshtatej me lojën e blaugranëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat