Shkupi pret shumë nga nigeriani

Futboll

Shkupi pret shumë nga nigeriani

Nga: K. G. Më: 5 korrik 2022 Në ora: 13:15
Sunday Adetunji - në të djathtë

Sonte në ora 20:45, luhet ndeshja kualifikuese në Champions League në futboll, mes skuadrës shqiptare Shkupi dhe Lincoln nga Gjibraltari. 

Kampioni i Maqedonisë së Veriut synon fitore sa më të thellë. 

Një nga asetet kryesore të Shkupit është golashënuesi Sunday Adetunji, sulmuesi nga Nigeria, i cili shkëlqeu në sezonin e fundit, por edhe në ndeshjet përgatitore.

Nigeriani shënoi dy gola edhe në miqësore ndaj Fenerbahces në Stamboll.

Kjo është arsyeja pse trajneri Sedloski thotë se prej tij priten gola dhe se ai duhet të jetë një figurë qendrore në përballjen e sotme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat