Rugova: Mbështesë vajzat e Prishtinës 

Futboll

Rugova: Mbështesë vajzat e Prishtinës 

Nga: K. G. Më: 5 korrik 2022 Në ora: 14:11
Vajzat e Prishtinës 

Drejtor i Sportit në komunën e Prishtinës, Granit Rugova, vizitoi futbollistet e Prishtinës.

Rugova i premtojë mbështetje futbollisteve të klubit prishtinas.   

“Kënaqësi e madhe me e pa vullnetin e pashtershëm të çikave tona në sport KFF Prishtina.

Sot, së bashku me nënkryetarën Donjeta Sahatçiu, u kënaqem me Klubin e Futbollit të Vajzave të Prishtinës në Berrnicë, talenti dhe dashnia e tyre për futbollin është për çdo lakmi.

Çikat tona e kanë dëshmuar vazhdimisht se me një mbështetje minimale, mund të arrijnë suksese maksimale. Madje, përtej edhe çdo pritshmërie – deri te medaljet Olimpike.

Prandaj, si Drejtor i Sportit në Komunën e Prishtinës do të bëjë gjithçka në kapacitetin tim që të mbështesë vajzat e Klubit të Futbollit Prishtinës, por edhe secilit sport tjetër, drejt ndërtimit të një të ardhme dhe karriere të suksesshme!”, ka shkruar Rugova në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat