Pezullimi i Shkendijës u reduktua në 2 ndeshje

Futboll

Pezullimi i Shkendijës u reduktua në 2 ndeshje

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:57
Pezullimi i Shkendijës u reduktua në 2 ndeshje

Skuadra e Shkëndijë, në vend të katër, në sezonin e ri do të luajë vetëm dy ndeshje si nikoqirë, jashtë Tetovës.

Kjo pasi drejtuesit e Shkendisë kanë bërë ankesë ndaj vendimit të mëparshëm të Komisionit Disiplinor të FFM-së.

Vendimi i ri është dy herë më i vogël, andaj Shkëndija do të duhet të luajë dy ndeshje si nikoqire në 100 kilometra jashtë Tetovës dhe do të duhet të paguajë një gjobë prej 5 mijë euro.

Fusha e Shkëndijës është pezulluar pas derbit (0-0) ndaj Shkupit, i cili u luajt në stadiumin e qytetit në Tetovë dhe ku u regjistruan një sërë incidentesh. Aktorët në terren u goditën me sende të forta nga tribuna dhe kishte thirrje fyese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat