Prishi kontratën me Lazion!

Futboll

Prishi kontratën me Lazion!

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:20
Pepe Reina

Prishi kontratën me Lazion!

Pepe Reina rikthehet në atdhe pas plot 17 vitesh.

Portieri 39-vjeçar spanjoll u largua në 2005-ën nga Villareali me destinacion Liverpoolin dhe pas një rrugëtimi 17-vjeçar, rikthehet sërish në atdhe, për t’u bashkuar sërish me “nëndetësen e verdhë”.

Portieri ka zgjidhur në mënyrë të parakohshme kontratën me Lazion dhe ka arritur marrëveshjen me Villarealin, ku do të jetë portier i dytë, pasi titullari i “nëndetëses së verdhë” është Rulli.

Pepe Reina është një portier me eksperiencë të jashtëzakonshme, pasi në të shkuarën ka luajtur për klube si Barcelona, Liverpool, Bayern Munich, Napoli, Aston Villa, Milan e së fundi Lazio.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat