Driton Latifi: Yjet e ekipit suharekas duhet ulur në tokë 

Futboll

Driton Latifi: Yjet e ekipit suharekas duhet ulur në tokë 

Nga: K.G. Më: 5 korrik 2022 Në ora: 22:15
Driton Latifi

Analisti i futbollit, Driton Latifi, shprehet kritikë për kampionin e Kosovës, Ballkanin e Suharekës, skuadër që sonte u nda baras (1:1) me Zhalgirisin, në ndeshjen e parë të rrethit të parë të kualifikueseve në Champions League.

Ballafaqimi u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.  

“Cirkuz Ballkani… një super skuadër me talent teknik individual pranon nënçmimin e barazimit ne shtëpi nga një skuadër qe mori me shume komoditet aq sa deshi…

Yjet e ekipit suharekas duhet ulur në tokë, nëse mentaliteti i tyre është se mjafton pjesëmarrja ne Evrope, kjo nuk duhet te jete për menaxhmentin e klubit qe ka ofruar kontrata enorme për ta…

Si ndodh edhe zakonisht ne ndeshjen e kthimit, pres humbje te thelle te portokallinjve… jo se nuk kanë cilësi por s’kanë mentalitet fituesi, duke u ndje inferior ndaj një skuadre tejet modeste”, ka shkruar Latifi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat