Dëmtohet rëndë futbollistja më e mirë në botë

Futboll

Dëmtohet rëndë futbollistja më e mirë në botë

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 11:59
Alexia Putellas

Kampionati Europian i Futbollit për Ferma do të ngrejë siparin sot në Angli, por nuk do të jetë aty futbollistja më e mirë. Bëhet fjalë për mesfushoren e njohur të Barcelonës dhe Spanjës, Alexia Putellas, e cila ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe ka humbur Europianin.

Lajmin e dha vetë përfaqësuesja spanjolle e femrave, që fillimisht njoftoi për një dëmtim që do ta lërë jashtë Europianit, por shumë shpejt ekzaminimet konfirmuan një mungesë shumë të gjatë të mesfushores 28-vjeçare.

Putellas ka këputur ligamentin e kryqëzuar dhe do të duhet t’I nënshtrohet një operacioni për t’u rikuperuar, ndaj rikthimi në fushë është parashikuar të ndodhë pas të paktën 6 muajsh.

Alexia Putellas është lidere e Barcelonës dhe e përfaqësueses spanjolle, që do të duhet të bëjë pa shërbimet e saj në fushë, në kompeticionin më të rëndësishëm në kontinent.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat