Teuta ndahet me tri lojtarët e njohur

Futboll

Teuta ndahet me tri lojtarët e njohur

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 12:09
Teuta

Teuta ka ndërprerë bashkëpunimet me 3 lojtarë: Jahmir Hykën, Asion Dajën dhe REuben Acquah. “KF Teuta komunikon mbylljen e bashkëpunimit me futbollistët Asion Daja, Jahmir Hyka, dhe Reuben Acquah.

Klubi i falënderon te tre futbollistët për angazhimin dhe kontributin e dhënë me fanellën ‘blu’, duke u dëshiruar shumë fat dhe sukses në karrierën sportive”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit të Superiores.

Mesfushori afrikan u transferua te Teuta verën e kaluar, ish-lojtari i kombëtares, Hyka, në merkaton e janarit, ndërkohë që Asion Daja mbylli sezonin e dytë në Durrës, duke fituar titullin dhe Superkupën me Teutën.

Sa i përket afrimeve, klubi bregdetar deri tani ka kryer vetëm një përforcim, duke firmosur me Uheid Hoxhën, mesfushorin ofensiv nga Shkodra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat