Gavi do të vazhdojë të qëndrojë te Barcelona

Futboll

Gavi do të vazhdojë të qëndrojë te Barcelona

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 14:10
Gavi

Gavi do të vazhdojë të qëndrojë ende në “Camp Nou”.

E këtë e ka konfirmuar drejtori sportiv i klubit, Alemany, raporton eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano.

Gavi ka vendosur të vazhdojë kontratën e tij me Barcelonën, siç pritej.

Alemany tha: “Gavi do të vazhdojë 100% me Barçën, ne kemi një marrëveshje në fuqi”.

Marrëveshja e re pritet të nënshkruhet, nuk ka qenë kurrë në dyshim.

Mesfushori i talentuar momentalisht ka kontratë të vlefshme deri më 2023, mirëpo gjiganti katalunas dëshiron ta “blindojë” sa më parë 17-vjeçarin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat