Kosova rrezikon ta humbasë edhe vëllain e Edvinit

Futboll

Kosova rrezikon ta humbasë edhe vëllain e Edvinit

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 15:12
Bleon Kurtulus

Kosova e humbi së fundmi mbrojtësin kualitativ Edvin Kurtulus, i cili e pranoi ftesën e Kombëtares së Suedisë, duke hequr dorë përfundimisht nga Kosova, ani pse e kishte marrë ftesën nga selektori Alain Giresse për ndeshjet e qershorit.

E tash, “Dardanët” po rrezikojnë ta humbasin edhe vëllain e tij.

Mediat suedeze raportojnë se vëllai i Edvin Kurtulusit, Bleoni është ftuar në një kamp që e ka organizuar Federata e Futbollit të Suedisë.

Kurtulus junior është pjesë e Halmastadit, ndërsa do të jetë pjesë e 132 talenteve që do të marrin pjesë në kamp.

Pra, pas Edvin Kurtulusit, Suedia mund ta marrë edhe vëllain e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat