Gostivari vazhdon me përforcime

Futboll

Gostivari vazhdon me përforcime

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 16:04
Vildan Kerim

Skuadra e Gostivarit vazhdon që të forcojë ekipin e parë.

Klubi shpreson të zërë vendin e Renovës në Ligën e Parë të Futbollit në Maqedonisë, edhe pse nuk ka asnjë konfirmim në këtë drejtim. Mirëpo kjo nuk e ndal skadrën e Gostivarit për të ndërtuar ekipin për sezonin e ri.

I fundit që është prezantuar është Vildan Kerimi, i cili vjen te Gostivari, pas një sezoni që kaloi në radhët e Vardarit. Anësori i majtë është 27 vjeç dhe mund të kryejë detyrat sulmuese në mesfushë dhe pritet të jetë një përforcim serioz për Gostivarin.

Kerim, sezonin e kaluar zhvilloi 22 ndeshje te Vardari, duke shënuar dy gola dhe duke dhënë dhjetë asiste.

Më herët në karrierën e tij, Vildan Kerim ka luajtur për Drenicën në Kosovë, skuadrën e Skopjes, si dhe skuadrat e ligës së ulët në Turqi:  Sarajonu, Silifike dhe Karaman. Ndryshe skuadra e Gostivarit deri më tani është forcuar me ardhjen e Nikolovskit, Tanushevit, Stojanovit, Petkovskit, Mustafa-s, Muça-s, Ramadanit, Stojçevskit dhe Krstevskit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat