Zyrtare, Atletico Madridi transferon Axel Witselin

Futboll

Zyrtare, Atletico Madridi transferon Axel Witselin

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 17:18
Foto ilustrim

Axel Witsel edhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës spanjolle Atletico Madrid.

Mesfushori belg ka nënshkruar kontratë njëvjeçare dhe vjen nga skuadra gjermane Borussia Dortmund për të cilën ka luajtur që nga vitit 2018..

Për shërbimet e tij, Atletico Madridi nuk ka paguar asnjë cent pasi Witsel ishte lojtar i lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat