Bashkatdhetarët tanë mbështesin Dritën në Turku! Kërtoku: Atmosferë e mirë

Futboll

Bashkatdhetarët tanë mbështesin Dritën në Turku! Kërtoku: Atmosferë e mirë

Nga: Kemajl Goca Më: 6 korrik 2022 Në ora: 17:58
Bashkatdhetarët tanë mbështesin Dritën

Qindra bashkatdhetar tanë mbështesin Dritën e Gjilanit në stadiumin në Turku të Finlandës. 

Fotografitë na i dërgoi ish hendbollisti i mirënjohur Shaqir Kërtoku, ku edhe është i pranishëm në këtë sfidë. 

Ai tha se është një ndeshje e mirë në 45 minutat e parë.

Image

“Atmosfera është shumë e mirë”, tha Kërtoku për gazetën “Bota sot”. 

Image

Pjesa e parë mes Inter Turkut dhe Dritës, përfundoi me rezultat 0:0 në kuadër të ndeshjes së parë të rrethit të parë kualifikuese për Conference League. 

Pritet lojë edhe më e mirë në 45 minutat e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat