Agim Ademi takon Aleksandër Çeferinin 

Futboll

Agim Ademi takon Aleksandër Çeferinin 

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 18:29
Agim Ademi takon Aleksandër Çeferinin 

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është për një arsye në Manchester.

Nga sot fillon Kampionati Evropian i futbollit për femra.

Ademi takoi të parin e UEFA-së, Aleksandër Çeferin.

“Sot ndodhem në Manchester, për të ndjekur nga afër ndeshjen Angli – Austri, me të cilën do të bëhet hapja e Kampionatit Evropian 2022 për femra, që mbahet deri më 31 korrik. 

Si gjithmonë në evente të tilla është kënaqësi të takohem me presidentin e UEFA-s, Aleksandër Çeferin, të cilin e falënderoj për punën dhe përkrahjen e vazhdueshme”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat