Ademi takohet me danezët dhe gjermanët

Futboll

Ademi takohet me danezët dhe gjermanët

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 18:32
Ademi takohet me danezët dhe gjermanët

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, takohet me zyrtarët e Federatës së Futbollit të Danimarkës dhe të Gjermanisë.

“Në Manchester me miqtë e mi, Jesper Moller, president i Federatës së Futbollit të Danimarkës dhe Vadims Ļašenko, president i Federatës së Futbollit të Letonisë. 

Po ashtu, një takim të veçantë pata edhe me Rainer Koch, anëtar i KE të UEFA-s dhe sekretaren e përgjithshme të DFB-së, Heike Ullrich. 

I falënderova për përkrahjen e vazhdueshme që Gjermania i ka dhënë Kosovës, teksa sekretarja Ullrich paralajmëroi vizitën e presidentit të DFB-së, Bernd Neuendorf dhe të saj në Kosovë. 

Nëpërmjet tyre ia përcjella urimet më të mira për ditëlindje presidentit Neuendorf, i cili sot festoi pranë familjes së tij”. ka shkruar Ademi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat