Witsel nënshkruan me Atletico Madridin

Futboll

Witsel nënshkruan me Atletico Madridin

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 18:59
Witsel

Axel Witsel është futbollisti më i ri i Atletico Madridit.

Klubi spanjoll ka njoftuar këtë të mërkurë për arritjen e marrëveshjes me mesfushorin belg.

Witsel me klubin nga kryeqyteti spanjoll ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2023.

33-vjeçari te Atletico Madridi ka kaluar si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Borussia Dortmundin skadoi më 30 qershor.

Belgu karrierën e ka filluar te Standard Liege, teksa ka luajtur edhe për skuadrat si Benfica, Zenit St. Petersburg e Tianjin Tianhai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat