​Llapi nis aventurën në Evropë, përballet me Buducnostin e Malit të Zi

Futboll

​Llapi nis aventurën në Evropë, përballet me Buducnostin e Malit të Zi

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi, sot nis rrugëtimin në garat evropian.

Përkatësisht në Ligën e Konferencës, aty ku kërkon të tregoj paraqitje dinjitoze.

Rivali i raundit të para kualifikues nga kjo garë për Llapin është skuadra nga Mali i Zi, Buducnosti.

Skuadra e trajneri Tahir Batatina do të jetë mysafire dhe ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Stadion Pod Goricom”, në Podgoricë dhe fillon nga ora 20:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat