Shkëndija kërkon fitore në ndeshjen evropiane

Futboll

Shkëndija kërkon fitore në ndeshjen evropiane

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:12
Shkëndija

Shkëndija e Tetovës të enjten me fillim në orën 20:00 ndaj armenëve të FC Ararat starton me garat evropiane në këtë sezon të 11-të dhe të 9-të radhazi që kuqezinjtë marrin pjesë në kompeticionet evropiane.

Bejtullai: “Ne si skuadër jemi të përgatitur që me sukses të kalojmë këtë përballje ndaj armenëve. Ata janë ekip i mirë dhe i konsoliduar, por ne i kemi analizuar, mendoj se kualiteti është në anën tonë dhe me një përkushtim të secilit nga ne në fushën e gjelbër mund ta kalojmë këtë raund të parë eliminator të Ligës së Konferencës”.

Arbitër kryesor i takimit do të jetë Lukas Fahndrich, do t’i ndihmojnë Jonas Erni dhe Sladan Josipoviq, ndërsa arbitër i katërt do të jetë Stefan Horisberger, që të gjithë nga Zvicra.

Bashkim Veliu pas një lëndimi të lehtë që e pësoi në përgatitjet në Slloveni, ka filluar të stërvitet bashkë me skuadrën por akoma nuk është i gatshëm për lojë. Lojtarët tjerë do të jenë në dispozicion të trajnerit Shaqiri.

FC Ararat, i njohur si Ararat Yerevan është klub që luan në kampionatin e Armenisë. Është skuadër e themeluar që në vitin 1935, e që këtë vit përfundoi në vendin e katërt në Premier Ligën Armene, Është ky sezoni I 13-të në historikun e kësaj skuadre që merr pjesë në garat në kompeticionet evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat