Kapiteni largohet dhe nis një aventurë të re

Futboll

Kapiteni largohet dhe nis një aventurë të re

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:44
Kapiteni largohet

Ka marrë fund pas 14 vitesh aventura e Steve Mandanda me Marseille. 37-vjeçari zbarkoi në “Velodrome” në vitin 2007, teksa sezonin 2016/2017 e kaloi i huazuar te Crystal Palace në Premier League.

Portieri fitoi titullin kampion në Francë në vitin 2010, ndërkohë që me kombëtaren u ngjit në majën e botës në Botërorin Rusi 2018. Mandanda kishte dhe një vit kontratë, por me konsensus ka ndërprerë bashkëpunimin me Marseille.

613 herë e mbrojti ai portën e Marseille. “Gardiani” nuk do largohet nga Ligue 1, pasi ka zgjedhur të vijojë karrierën te Rennes, ekip që siguroi një biletë në grupet e Europa League.

Steve ka lindur në Zaire dhe është me origjinë nga Republika Demokratike e Kongos. Ai ka tre vëllezër më të vegjël, dhe të tre janë portierë profesionistë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat