Tare konfirmon ekipin e ri të Muriqit

Futboll

Tare konfirmon ekipin e ri të Muriqit

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:52
Tare konfirmon ekipin e ri të Muriqit

E ardhmja e Vedat Muriqit po merr trajntën përfundimtare.

Sulmuesi shqiptar do i japë lamtumirën Lazio-s këtë verë për të nisur një eksperiencë të re në Belgjikë. Club Brugge është ekipi që do të paguajë shifrën e kërkuad nga bardhekaltrit për kartonin e “piratit”.

Këtë transferim e pohon vetë drejtori sportiv i Lazio-s, Igli Tare. Në një prononcim të shkurtër për gazetën Nacionale në Kosovë, Tare konfirmon: “Muriqibte Brugge? Po. Jo për 9 milionë, por për 11 milionë euro”.

Tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i firmës në kontratë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat