De Laurentis “i përplas derën” “Zonjës së Vjetër”

Futboll

De Laurentis “i përplas derën” “Zonjës së Vjetër”

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 12:13
De Laurentis

Ditën e djeshme agjenti i Koulibaly u takua në Milano me një nga zyrtarët e Juventus.

“Zonja e Vjetër” bëri një ofertë zyrtare drejt Napolit për mbrojtësin senegalez. Sot, pak çaste më parë, ka ardhur reagimi i klubit të Napolit.

De Laurentis ka refuzuar menjëherë ofertën e Juventusit duke thënë se kurrë nuk do të jetë një lojtar i Napolit. Presidenti i klubit të kaltër nuk dëshiron të bëjë të njëjtin gabim si me Higuain.

Jo vetëm që ka refuzuar ofertën e Juventus, por tashmë i ka ofruar Koulibaly rinovimin e kontratës ku do të përfitojë 6 milionë euro në sezon plus bonuse, pra një pagë më e lartë se ajo e Juventus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat