Mesfushori transferohet te gjiganti turk

Futboll

Mesfushori transferohet te gjiganti turk

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 12:56
Mesfushori transferohet te gjiganti turk

Sergio Oliveira u huazua nga Porto te Roma në merkaton e janarit. Mesfushori portugez zhvilloi 22 ndeshje me ekipin e Jose Mourinhos, realizoi 3 gola dhe e mbylli aventurën italiane me fitimin e Conference League në Tiranë.

Porto kërkoi 5-6 milionë euro për kartonin e tij, ndërsa verdhekuqtë vendosën të mos e investonin këtë shumë. Nga kjo situatë ka përfituar Galatasaray.

Rekordmenët e futbollit turk nuk fitojnë titullin prej 3 vitesh. Te Galatasaray kërkojnë me çdo kusht të shpallen kampionë për herë të 23-të në histori, dhe drejtuesit po shfaqen aktivë në merkato.

Klubi nga Stambolli ka arritur marrëveshjen me Porton për të siguruar kartonin e mesfushorit për 3 milionë euro, duke ia dalë të ulin pretendimet e “Dragonjve të Oportos”.

Sergio Oliveira do të udhëtojë në fundjavë drejt Turqisë për të firmosur kontratën me Galatasarayn, nga e cila do të përfitojë 2.5 milionë euro në sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat