Marotta mashtroi me deklaratën, Dybala pranon ofertën e Interit

Futboll

Marotta mashtroi me deklaratën, Dybala pranon ofertën e Interit

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 13:55
Marotta mashtroi me deklaratën, Dybala pranon ofertën e Interit

“La Gazzetta dello Sport” sot ka shkruar se Paulo Dybala ka pranuar ofertën e Interit, pavarëisht se Marotta la përshtypjen se kishin hequr dorë prej tij.

Sipas prestigjiozes italiane gjithçka është e kryer për marrëveshjen me lojtarin.

Ylli argjentinas nga ana tjetër i ka kërkuar Marottës të zgjidhë situatën sa më parë, pasi në të kundërt do të shqyrtojë alternativat e tjera.

Për sa i përket marrëveshjes, Dybala do të përfitojë tek Interi rreth 5 milionë euro në sezon. Gjithashtu ai do të marrë edhe një milion euro të tjera në formë bonusi në rast se luan 50% të ndeshjeve sezonale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat