Manchester Utd ia cakton çmimin kartonit të Ronaldos

Futboll

Manchester Utd ia cakton çmimin kartonit të Ronaldos

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 14:00
Manchester Utd ia cakton çmimin kartonit të Ronaldos

Manchester United është pajtuar me faktin se Cristiano Ronaldo do të largohet nga klubi gjatë kësaj vere.

Ylli portugez nuk dëshiron të qëndrojë në “Old Trafford”, i vetëdijshëm se në këtë mënyrë nuk do ta kishte mundësinë të luajë në Champions League.

Për këtë arsye, “Djajtë e Kuq” nuk duan të veprojnë kundër vullnetit të lojtarit, të cilit do t’ia hapin derën e largimit.

Gjiganti britanik e ka vendosur çmimin e kartonit të 37 vjeçarit.

Sipas mediave britanike, United e vlerëson 15 milionë euro pesë herë fituesin e Topit të Artë.

Interesim për Ronaldon kanë shfaqur klubet e njohura evropiane, përfshirë këtu Barcelona, Atletico Madridi, Bayern Munichu e Chelsea.

Që të gjitha këto do të luajnë në Ligën e Kampionëve në edicionin 2022/23 dhe pikërisht kjo është ajo që po e kërkon ish-futbollisti i Sporting Lisbonës, Real Madridit dhe i Juventusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat